Wystawa malarstwa Tomasza Bzdęgi w "Galerii na piętrze"
Poniedziałek, 18 Listopad 2013 14:29

W dniu 13 listopada br. o godz.17.00 odbyło się otwarcie wystawy rawickiego artysty malarza Tomasza Bzdęgi w "Gimnazjalnej Galerii na Piętrze" w Gimnazjum w Sierakowie.

Mówi się, że malarstwo to przede wszystkim - kolor. I właśnie Tomasz Bzdęga - jest artystą malarzem, ponieważ czuje kolor, rozumie kolor i świadomie go stosuje. Artysta ten operuje szeroką paletą barw, zestawiając je odpowiednio tam, gdzie mają być, wchodząc w najgłębsze głębie kolorów jak gdyby w poszukiwaniu światła. Nawet, w przypadku, gdy stosuje zestawienia kolorystyczne najciemniejsze, odnosi się wrażenie, że są one harmonijne. Zaprezentowane malarstwo abstrakcyjne (tak dalece odrealnione od realności) pozbawione jest ostrości (tam gdzie trzeba)przybierając formę sprowadzoną do najprostszych brył i  swoistej gry pomiędzy sobą.

Na wystawie większość zaprezentowanych prac pochodzi z ostatniego cyklu "Katharsis". Cała ekspozycja zaprezentowana jest w taki sposób, ażeby tworzyła swoistą drogę do oczyszczenia. Wystawa będzie czynna do końca listopada.

 

 

 

Witold Adamczyk

Nauczyciel plastyki w Gimnazjum w Sierakowie